Plebiscyt Uczeń Roku 2022/23

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
30 maja 2023

Oleksandra Vasianovych jest Ukrainką i uczy się w klasie VIII Zespołu Edukacyjno - Przedszkolnego Szkoła z Pasją im. Elżbiety Sołtys w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Oleksandra, z bagażem traumatycznych przeżyć, szybko zaaklimatyzowała się w gościnnych progach placówki, ujmując grono pedagogiczne i społeczność uczniowską swoją pracowitością, obowiązkowością  i pilnością.

Jej sukcesy dydaktyczne, przeczą  tezie, że różnice   językowe i kulturowe mogą być przeszkodą w osiąganiu  bardzo wysokich wyników w nauce. Jest zamiłowaną czytelniczką literatury pięknej. Z pasją  uprawia technikę rysowania ołówkiem, z upodobaniem fotografuje, zwłaszcza przyrodę, co pozwala jej poradzić sobie z  negatywnymi emocjami  i odnaleźć wewnętrzny spokój. W kręgu jej zainteresowań jest również sztuka rękodzieła artystycznego. Realizacja wielorakich zainteresowań owocuje wrażliwością  i rozwojem talentów, zwłaszcza humanistycznych. Uczennica w tym roku szkolnym brała udział w licznych konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez ZDZ w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uplasowała się na  pierwszym miejscu w szkolnym konkursie nt. znajomości języków obcych pt. „Projekt moda”. Wywiad z ukraińską pisarką Łesią  pozwolił jej zdobyć pierwszą lokatę w szkolnym konkursie literackim z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Pisarek. Brała także udział w II etapie Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego,,Yes I Can”. Z powodzeniem radziła sobie jako  mówczyni podczas udziału w Debatach Oxfordzkich.  Za udział w warsztatach edukacji obywatelskiej będących częścią  przedsięwzięcia Akademii Młodzieżowej Rady Miasta
w ramach projektu „Ostrowiec Świętokrzyski- miasto OdNowa” otrzymała dyplom. W 2021 roku koledzy ochoczo przyjęli ją  do swojej klasy, teraz ona oddaje im swoje serce, chętnie dzieląc  się z nimi wiedzą i umiejętnościami, przez co zyskuje sobie ich szczerą  sympatię i przychylność. Największe pragnienie Oleksandry wyrażają słowa: „Tęsknię za rodziną. Modlę się by na Ukrainę wróciła normalność. Choć pokochałam Polskę i znalazłam tu przyjaciół, marzę by  powrócić do  rodzinnego domu, Korostenia (…)”. Ta wyjątkowa uczennica o nieprzeciętnej osobowości, utalentowana humanistycznie, pasjonatka o wielu zainteresowaniach w pełni zasługuje na tytuł Ucznia Roku.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-05-30
Data publikacji:2023-05-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Katarzyna Zapalska
Liczba odwiedzin:566