Jesteś tutaj: Start / Aktualności / 1,5% podatku

1,5% podatku

1 marca 2023

Jak co roku zwracamy się do Państwa z prośbą o wspomożenie działalności Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Elżbiety Sołtys i Niepublicznego Przedszkola w Ostrowcu Świętokrzyskim poprzez odpis podatkowy. W 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania 1,5 % podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego do rocznych rozliczeń podatku PIT za 2022 rok.

Obecna sytuacja lawinowego wzrostu opłat za media przy jednoczesnym podniesieniu płacy minimalnej postawiła naszą szkolę w rozpaczliwej sytuacji, której najlepiej definiują słowa „być albo nie być”. Mamy poważne kłopoty finansowe na niespotykaną dotąd skalę. Subwencja oświatowa nie starcza na płynność finansową szkoły. Powstały długi, nie starcza nam na regulowanie bieżących rachunków za energię i ogrzewanie, rosną zaległości. Szukamy dróg wyjścia. Sami na miarę możliwości wspomagamy budżet stowarzyszenia, ale również szukamy wsparcia ze strony Rodziców, Przyjaciół i Darczyńców. Każda złotówka z odpisu podatkowego pozwoli wspomagać bieżące funkcjonowanie placówki i realizować statutowe zadania dla dobra naszych uczniów i wychowanków. Liczymy na Państwa zrozumienie i pomoc. NUMER NASZEGO KRS: 0000270261 oraz cel szczegółowy SZKOŁA Z PASJĄ 8420 Kłaniamy się nisko, prosimy i dziękujemy!

Data utworzenia:2023-03-01
Data publikacji:2023-03-01