6 maja EUROPEJSKI DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO.

6 maja 2021

We wtorek, 6 maja w Europie obchodzony był Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który  wpisał się w ramy Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ, przypadającego w tym roku w dniach od 6 do 12 maja 2021 r.

Został  on ustanowiony przez Komisję Europejską, by zwrócić uwagę opinii publicznej na problemy związane z bezpieczeństwem na drogach, a także na konieczność zmian zachowania ich użytkowników.

W Szkole z Pasją już od najmłodszych klas dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów:

• utrwalamy znaki drogowe,
  • uczymy zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
  • zwracamy uwagę na znaczenie elementów odblaskowych.

Karta Rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy!!!

Jazda rowerem daje każdemu z nas zarówno wiele korzyści, jak i radości. Do 10 roku życia jazda powinna odbywać się bezwarunkowo pod opieką osoby dorosłej – rodzica albo innego opiekuna. Po 10 roku życia należy zdać egzamin na Kartę Rowerową, która uprawnia do samodzielnego poruszania się po drogach.

Co roku w naszej szkole organizowane są również egzaminy na kartę rowerową. Uczniowie klas 4 i 5  intensywnie przygotowują się do niego. Teoretyczną i praktyczną wiedzę  o przepisach ruchu drogowego, regułach i zasad bezpieczeństwa zdobywają na zajęciach z techniki, pod opieką pani Lidii Szeląg.

PAMIĘTAJ!!!

Do egzaminu mogą przystąpić uczniowie, którzy ukończyli 10 rok życia.

NIE OCIĄGAJ SIĘ I TY MOŻESZ ZDOBYĆ KARTĘ ROWEROWĄ!!!

BĄDŹ UWAŻNY - UNIKAJ ZAGROŻEŃ!!!

Data utworzenia:2021-05-06
Data publikacji:2021-05-06