Zasady rekrutacji do klasy pierwszej.

20 lutego 2021

Zasady rekrutacji do klasy pierwszej:

1.Do klasy pierwszej przyjmowane są dzieci, które ukończyły obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne i osiągnęły gotowość szkolną.

2.Szkoła przyjmuje uczniów niezależnie od miejsca zamieszkania i zameldowania kandydatów.

3.Do szkoły mogą zostać przyjęci kandydaci posiadający opinię lub orzeczenie Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w ramach limitu posiadanych miejsc.

4.Pierwszeństwo podczas naboru mają absolwenci Niepublicznego Przedszkola z Pasją oraz rodzeństwo uczniów i wychowanków Zespołu Edukacyjno-Przedszkolnego Szkoła z Pasją im. Elżbiety Sołtys w Ostrowcu Świętokrzyskim.

5.Liczebność klasy nie przekracza 16 osób.

6.Szkoła przyjmuje kandydatów zgodnie z posiadaną liczbą miejsc, w przypadku większej liczby kandydatów może tworzyć listę rezerwową.

7.Kandydaci z listy rezerwowej informowani są telefonicznie i mailowo o wolnych miejscach w kolejności zapisu.

Warunki przyjęcia kandydatów do klasy pierwszej:

1. Zapisy odbywają się na podstawie złożenia przez rodziców/opiekunów prawnych kandydata wypełnionej „Karty zapisu do klasy pierwszej”. Kartę należy złożyć w sekretariacie szkoły, ul. Focha 3, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski.
  2. Istnieje możliwość złożenia „Karty zapisu do klasy pierwszej” za pośrednictwem poczty elektronicznej, w takim wypadku rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest dostarczyć oryginał dokumentu w ciągu 7 dni po otrzymaniu decyzji o przyjęciu dziecka do szkoły.
  3. Adres mailowy, na który można przesłać dokumenty rekrutacyjne:

zep.szkolazpasja@gmail.com

1. Dyrektor szkoły lub osoba przez niego wyznaczona przed ogłoszeniem listy osób przyjętych przeprowadzi rozmowę z rodzicami/opiekunami prawnymi kandydatów na uczniów.

Harmonogram rekrutacji:

Lp.

Czynności rekrutacyjne

1.

Składanie dokumentów rekrutacyjnych przez rodziców/opiekunów prawnych (w sekretariacie szkoły lub pocztą elektroniczną)

22 lutego – 31 marca 2021 r.

2.

Weryfikacja złożonych dokumentów przez komisję rekrutacyjną, powołaną przez Dyrektora szkoły.

1-2 kwietnia 2021 r.

3.

Rozmowy z rodzicami/opiekunami prawnymi kandydatów, potwierdzające wolę uczęszczania kandydata do Szkoły z Pasją.

5-15 kwietnia 2021 r.

4.

Ustalenie listy kandydatów przyjętych do klasy pierwszej i przekazanie informacji rodzicom/opiekunom prawnym.

16 kwietnia 2021 r.

Rekrutacja uzupełniająca

Rekrutacja uzupełniająca będzie prowadzona w przypadku posiadania wolnych miejsc.

Rekrutacja uzupełniająca prowadzona będzie w następujących terminach:

- do klasy I – od 4 maja do 20 sierpnia 2021 r.

- do klas II-VIII – od 15 marca do 20 sierpnia 2021 r.

Data utworzenia:2021-02-20
Data publikacji:2021-02-20